PATRONITE

PATRONITE: WESPRZYJ POSTAW NA SIEBIE


Grałem ponad 10 lat. Przez ten czas wyrządziłem wiele zła. Wielokrotnie raniłem rodzinę i bliskich. Zrobiłem rzeczy, których będę wstydzić się do końca życia. Czasu nie cofnę, jutro jest niepewne, tylko na dziś mam wpływ. Moje dziś to POSTAW NA SIEBIE – blog i towarzyszące mu działania.

Blog powstał w kwietniu 2017 roku. Założyłem go 4 miesiące po wyjściu z zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Założyłem go, ponieważ dostrzegłem, że coraz więcej osób zachęca do obstawiania zakładów bukmacherskich, a nikt nie mówi czym to grozi. Postanowiłem to zmienić. Zacząłem opisywać swoją historię: od pierwszego kuponu, przez pobyt w ośrodku, po wyjście na wolność i nowe życie.

POMOC

Na początku blog pomagał przede wszystkim mi. Był czymś w rodzaju terapii. Dodatkiem do niej. Z czasem okazało się, że blog pomaga także innym: hazardzistom oraz ich bliskim. Wszystkim im tłumaczę, że pomocy należy szukać u specjalistów, w ośrodkach leczenia uzależnień. Ja jedynie mogę powiedzieć/napisać jak to było u mnie. I właśnie to, z tego co czytam w wiadomościach od czytelników, ludziom pomaga. Ułatwia to zrozumienie tej choroby oraz jej mechanizmów.

Część z moich czytelników trafiło do ośrodków leczenia uzależnień, co jest największą satysfakcją z tego wszystkiego. Nad innymi pracuję, często nie tylko z nimi, ale również z ich partnerkami i rodzicami.

PROFILAKTYKA

Moja historia ma nie tylko służyć pomocy innym hazardzistom i ich bliskim. Chcę by była ona także przestrogą dla innych.

Coraz więcej młodych ludzi obstawia zakłady bukmacherskie. Ja nie zamierzam im tego zabraniać. Chcę tylko, by byli świadomi ryzyka, które podejmują.

Moim celem jest to, aby ludzie wiedzieli:
– że to hazard,
– że hazard uzależnia
– i czym grozi uzależnienie od hazardu

W tym celu prowadzę wykłady (np. w szkołach) w ramach profilaktyki dot. uzależnień.

DLACZEGO PATRONITE?

Pomoc innym hazardzistom i ich bliskim, czy wykłady w szkołach to coś, co mnie napędza. Sprawia GIGANTYCZNĄ radochę, bo pokazuje, że słabość można przekuć w siłę.

Chcę zaangażować się w to jeszcze bardziej, ale przeszkodą jest czas. Wiadomości jest coraz więcej, staram się na nie odpowiadać po nocach, ale wykładów w szkole dla młodzieży w nocy nie zrobię. Piszę teksty na bloga, koresponduję z czytelnikami, staram się robić wykłady, ale kiedyś muszę jeszcze pracować.

Marzy mi się, by POSTAW NA SIEBIE stało się moim sposobem na życie. Dziś to jednak fantazja, a ja muszę twardo stąpać po ziemi. Stąpając po niej będę jednak dalej szedł w kierunku, który obrałem, czyli pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu.

Będzie mi bardzo miło, jeśli Ty zdecydujesz się mnie w tym wesprzeć 🙂

PS: Pieniądze z Patronite pójdą na konto mojej Narzeczonej, ponieważ to ona zarządza u nas budżetem. To jedno z zaleceń dla trzeźwiejących hazardzistów. Miało być „na chwilę”, ale przywykłem do tego i tak zostało. 


PATRONITE: WESPRZYJ POSTAW NA SIEBIE