6 marca poprowadziłem pierwszy wykład profilaktyczny dot. uzależnienia od hazardu, 22 listopada – dziesiąty i jedenasty. Ich celem jest budowanie świadomości, że zakłady bukmacherskie to hazard, że hazard uzależnienia oraz jakie są konsekwencje uzależnienia od hazardu.
fot. biuro prasowe Pogoni Szczecin
Blog, którego teraz czytasz powstał w kwietniu 2017 roku. Założyłem go 4 miesiące po wyjściu z zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Dostrzegłem wówczas, że coraz więcej osób zachęca do obstawiania zakładów bukmacherskich, a nikt nie mówi czym to grozi. Postanowiłem to zmienić. Zacząłem opisywać swoją historię: od pierwszego kuponu, przez pobyt w ośrodku, po wyjście na wolność i nowe życie. Ku przestrodze dla innych i z nadzieją, że komuś pomogę.
Efekty (pisałem o nich tutaj) przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Każdy kolejny czytelnik bloga, który „postawił na siebie” i trafiał do ośrodka leczenia uzależnień, utwierdzał mnie w przekonaniu, że to co robię ma sens i że chcę iść w to dalej. W tym celu 10 lutego ujawniłem się (wcześniej prowadziłem bloga anonimowo), a niespełna miesiąc później pierwszy raz podzieliłem się swoją historią prowadząc wykład w ramach profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu.
fot. Kasper Kędzierski
6 marca w Centralnym Ośrodku Sportu „Torwar” w Warszawie poprowadziłem swój pierwszy wykład na temat uzależnienia od hazardu. Towarzyszył on szkoleniu „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”, na które zostałem zaproszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
29 marca zawitałem do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie. Tam poprowadziłem 2 wykłady dla uczniów klas ósmych. Był to mój drugi i trzeci wykład na temat uzależnienia od hazardu. Czwarty odbył się tuż przed rozpoczęciem wakacji, gdy swoją hazardową historią podzieliłem się z uczniami Polsko-Francuskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „La Fontaine”.
fot. Kasper Kędzierski
Kolejne 2 wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu (5. i 6.) poprowadziłem we Wronkach dla adeptów Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Moimi słuchaczami byli zawodnicy zespołów U-15, U-17, U-19 oraz drużyny rezerw.
fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl
Również 2 wykłady w ramach profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu (7. i 8.) poprowadziłem w Białymstoku. Spotkałem się tam z podopiecznymi Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok oraz piłkarzami I drużyny Jagiellonii.
fot. Canal+ (kadr z serialu „Czarna domena”).
Po Lechu Poznań i Jagiellonii Białystok przyszła pora na Wisłę Puławy. W wykładzie uczestniczyli zawodnicy I i II zespołu.
fot. Wisła Puławy
Mój pierwszy rok z wykładami zakończyłem w Szczecinie, gdzie moich wykładów profilaktycznych dot. uzależnienia od hazardu wysłuchali najpierw zawodnicy U-15 i U-17, a następnie U-18 i rezerw.
fot. biuro prasowe Pogoni Szczecin
WSZYSTKIM RAZ JESZCZE DZIĘKUJĘ ZA ZAUFANIE!
Zainteresowanych moimi wykładami proszę o wiadomość: kontakt@postawnasiebie.org.
Moje wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu w 2019 roku:
1) 6 marca: Torwar. Na zaproszenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wykład towarzyszył szkoleniu „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”.
2) 29 marca: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie.
3) 29 marca: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie.
4) 18 czerwca: Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine”.
5) 25 września: Akademia Lecha Poznań
6) 25 września: Akademia Lecha Poznań
7) 28 października: Jagiellonia Białystok
8) 28 października: Jagiellonia Białystok
9) 7 listopada: Wisła Puławy
10) 22 listopada: Pogoń Szczecin
11) 22 listopada: Pogoń Szczecin