O “POSTAW NA SIEBIE”

„POSTAW NA SIEBIE” to projekt służący pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu. Nazywam się Szymon Bartnicki i jestem jego autorem. 

Jestem hazardzistą uzależnionym od zakładów bukmacherskich, po leczeniu w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień i dalszej terapii. Grałem 10 lat, a od blisko 5 lat wspieram osoby zmagające się tym uzależnieniem i buduję świadomość na temat tej choroby. Długo właśnie jako trzeźwiejący hazardzista, a obecnie także jako terapeuta uzależnień w procesie certyfikacji.

Moja pomoc początkowo miała charakter wsparcia. Wszystkim, którzy poszukiwali ratunku u mnie zawsze tłumaczyłem, że pomocy należy szukać u terapeutów uzależnień. Ja zaś dzieliłem się swoimi doświadczeniami i wiedzą zdobytą podczas terapii, budowałem świadomość na temat uzależnienia i motywowałem do tego, aby do tych terapeutów trafiali. Ciągle rosnąca liczba osób, które się do mnie zgłaszały oraz fakt, że często problemem oprócz hazardu były także inne uzależnienia sprawiły, że podjąłem decyzję o tym, by rozpocząć szkolenie dla terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin – Studium Terapii Uzależnień, które prowadzone jest przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dodatkowo ukończyłem szkolenie „Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi” realizowane na zlecenie Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomani.

W ramach profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu prowadzę wykłady m.in. w szkołach i klubach piłkarskich. Łącznie poprowadziłem ich 28, m.in. w Lechu Poznań, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, czy w Widzewie Łódź. Profilaktyce służy także moja obecność w mediach. Wirtualna Polska, Onet, “Pytanie na śniadanie”, Dzień dobry TVN”, “Skandaliści”, “Press, Gazeta Wyborcza, CANAL+, “Ocaleni”, Newsweek, Republika TV, Sekielski o nałogach”, “Angora”… Dzielę się swoją historią ku przestrodze dla innych.

Na co dzień cały czas poszerzam swoje doświadczenia zawodowe. Jako terapeuta w procesie certyfikacji pracuję w Centrum Zdrowia i Psychoterapii. Współpracuję też z Ośrodkiem Terapii „Radość” w Warszawie, gdzie pełnię rolę wychowawcy. Dodatkowo, w ramach projektu „Postaw na siebie”, prowadzę konsultacje online dla hazardzistów i ich bliskich znane czytelnikom serwisu jako „POMOC ONLINE”. Ponadto chcę założyć fundację, która będzie zajmować się minimalizacją szkód hazardowych.

WESPRZYJ “POSTAW NA SIEBIE” W SERWISIE PATRONITE!

Udostępnij lub wyślij: