Pomoc prawna dla hazardzistów i ich bliskich miała być jednym z elementów działań mojej fundacji. Ze względu na sytuację w kraju i na świecie na fundację trzeba będzie jednak poczekać, a owa pomoc potrzebna jest już teraz. I jest już teraz. Od dziś „Postaw na siebie” oferuje specjalistyczne wsparcie w tym zakresie.

Długi i towarzyszące im problemy prawne są zmorą hazardzistów, ich rodzin i bliskich. Problemy te bardzo często wskazywane są jako przeszkody w podjęciu leczenia choroby jaką jest uzależnienie od hazardu.

W styczniu 1998 roku Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób ICD-10 nadała hazardowi status zaburzenia psychicznego o numerze statystycznym F63.0 definiując je jako „polegające na częstym powtarzającym się uprawianiu hazardu, który przeważa w życiu człowieka ze szkodą dla wartości i zobowiązań społecznych, zawodowych, materialnych i rodzinnych”.

Hazard jest zaburzeniem psychicznym. Nieleczony może prowadzić do innych zaburzeń psychicznych: zaburzeń osobowości, zaburzeń nerwicowych, depresji, fobii i schizofrenii. Hazard może prowadzić do innych uzależnień. Może także prowadzić do śmierci. Według Krajowej Rady ds. Hazardu w Stanach Zjednoczonych jedna na pięć osób uzależnionych od hazardu popełnia samobójstwo.

Właśnie dlatego tak ważne jest leczenie. Pomoc prawna dla hazardzistów i ich bliskich ma z kolei w nim pomóc. Z doświadczenia osób, z którymi współpracuję wynika, że obok terapii jest ona drugim niezbędnym czynnikiem do podjęcia nowego życia – bez hazardu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób uzależnionych od hazardu i ich bliskich „Postaw na siebie” nawiązało współpracę z kancelarią prawną, dzięki której od dziś oferuje im pomoc prawną.

Jesteś hazardzistą lub bliskim osoby uzależnionej i potrzebujesz pomocy prawnej – WYŚLIJ wiadomość e-mail na adres pomoc.prawna@postawnasiebie.org! Pomożemy Ci stawić czoła konsekwencjom prawnym Twojej choroby.

Zobacz także:
Trudna pomoc
Chcę założyć fundację

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *