Miniony weekend spędziłem w Przyjaznym Ośrodku Uzależnień SOT Stare Juchy. To pierwszy ośrodek, który odwiedziłem z wykładem w ramach projektu „Nowe życie”.

24 sierpnia, na postawnasiebie.org, pojawił się wpis będący zaproszeniem do współpracy dla ośrodków leczenia uzależnień. „Terapeutą nie jestem, nie prowadzę więc terapii, ale jestem jej świadectwem. Mogę być zatem wartościowym dodatkiem do terapii w Waszym ośrodku” – napisałem wówczas. Propozycja dotyczyła mojego autorskiego projektu „Nowe życie”.

Projekt „Nowe życie” to prowadzone przeze mnie wykłady dla ludzi przebywających w ośrodkach leczenia uzależnień. Ich tematem jest właśnie „Nowe życie”, bez czynnego uzależnienia. Jest to opowieść w oparciu o moje doświadczenia o tym jak wygląda proces trzeźwienia. Poczynając od wyjścia z ośrodka i zmierzenia się z konsekwencjami uzależnienia, przez proces stawiania im czoła, po czas akceptacji rzeczy, na które już wpływu nie mamy. Celem tych wykładów jest wsparcie przygotowania osób przebywających w ośrodku do życia po wyjściu z niego. Więcej na temat tego projektu – TUTAJ.

NA POCZĄTEK SOT STARE JUCHY

Pierwszy wykład w ramach projektu „Nowe życie” już za mną. Odwiedziłem z nim Przyjazny Ośrodek Uzależnień SOT Stare Juchy. Spotkanie towarzyszyło zjazdowi absolwentów SOT-u, które jest tam organizowane co miesiąc w ramach dodatkowych terapii służących wsparciu procesu trzeźwienia byłych pacjentów ośrodka.

Na moim wykładzie, oprócz absolwentów SOT-u, obecni byli też pacjenci aktualnie przebywający na leczeniu. Na zabrakło także specjalistów. Nad właściwym przebiegiem wykładu czuwały: kierownik terapii tego ośrodka Pani Hanna Milecka (magister pedagogiki i certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień) oraz zastępca kierownika terapii Pani Żanet Bernadetta Dulemba (magister resocjalizacji, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień). Obu Paniom raz jeszcze dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyły.

Specjalne podziękowania należą się Pani Paulinie Kalinowskiej będącej prezesem ośrodka, dzięki której mój wykład w Przyjaznym Ośrodku Uzależnień SOT Stare Juchy mógł się odbyć.

Pobyt w Starych Juchach uważam za bardzo udany. Wykład został dobrze przyjęty przez jego uczestników. Co ważne, pozytywnie oceniły go także wspomniane wyżej Panie z kadry terapeutycznej ośrodka. Miłym dodatkiem było natomiast ognisko, przy którym wszyscy się spotkaliśmy. Podobnych akcentów gościnności doświadczyłem tam zresztą dużo więcej przekonując się, że Przyjazny Ośrodek Uzależnień SOT Stare Juchy naprawdę jest przyjazny 🙂

ZA ZAPROSZENIE, ZA ZAUFANIE, ZA MIŁĄ GOŚCINNOŚĆ – RAZ JESZCZE, DZIĘKUJĘ!

Poniżej referencje, które otrzymałem:

Inne ośrodki zainteresowane moimi wykładami, zapraszam do kontaktu: kontakt@postawnasiebie.org.

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *