Hazard wśród nieletnich był tematem jednego z materiałów programu „Więcej Wydarzeń”, który w minioną niedzielę ukazał się w Polsat News. Jego autorem był reporter „Wydarzeń” Wojciech Gaweł, a ja wystąpiłem tam w roli eksperta.

Hazard jest zagrożeniem dla nieletnich podobnie jak alkohol i narkotyki. Problem w tym, że o ile uczymy dzieci o szkodliwości narkotyków, czy o tym, że że alkohol jest dozwolony od lat 18, tak o hazardzie mówi się mało albo wcale. Hazard wciąż kojarzony jest głównie z kasynami przez co wiele rodziców ma poczucie, że jest to coś co ich dzieciom nie grozi. Tymczasem badania pokazują, że co szóste dziecko między 7-17 rokiem życia odwiedza strony o charakterze hazardowym. Połowa z nich obstawia zakłady bukmacherskie online. Nie rzadko z przyzwoleniem rodziców.

Hazard to wszystkie gry lub zakłady, w których stawką są pieniądze. Gry liczbowe, zdrapki, konkursy sms, gry kasynowe, czy wspomniane zakłady bukmacherskie. W dodatku hazard związany jest z ryzykiem uzależnienia. Brak świadomości rodziców o tym, że hazardem, oprócz kasyna, mogą być także np. gry komputerowe, w których płaci się za pewne „ulepszacze” czy właśnie zakłady bukmacherskie potęguje te zagrożenie.

fot. polsatnews.pl

Zobacz także:
A Twoje dziecko (nie) gra?
W programie „Skandaliści”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *