30 kwietnia 2022 roku zakończyłem pracę w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku. Pracowałem tam przez półtora roku na stanowisku terapeuty uzależnień.

Ośrodek Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy to odział Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Jego celem jest realizacja programu rehabilitacji pacjentów uzależnionych od substancji psychoaktywnych ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi będących w fazie remisji.

Program terapii kierowany jest do osób w wieku od 13 do 19 lat z problemami psychicznymi towarzyszącymi zespołom uzależnień od substancji psychoaktywnych (F10.2 – F16.2, F18.2 – F19.2) oraz innym występującym zaburzeniom psychicznym z obszaru psychopatologii dzieci i młodzieży.

Moja przygoda z Ośrodkiem Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku rozpoczęła się 16 listopada 2021 roku. Trwała półtora roku i jestem przekonany, że zapamiętam ją do końca życia. Praca z młodzieżą była dla mnie fantastycznym doświadczeniem. Ponadto ważną i mocną stroną tego miejsca był dla mnie zespół terapeutów i pielęgniarek. Dzieciaki, ale i Wy wszyscy sprawialiście, że zawsze jechałem na Borową z uśmiechem na twarzy. Niezwykle cenne dla mnie było obserwowanie Waszej pracy i uczenie się jej od Was. Daliście mi się poznać nie tylko jako profesjonaliści, ale i fajni, życzliwi ludzie, którzy służyli cennym wsparciem także jako koleżanki i koledzy.

Specjalne podziękowania kieruję do Kierownika Zbigniewa Michalczyka, któremu zawdzięczam pracę w tym Ośrodku i naukę jaką z tego miejsca wziąłem. Podziękować chciałbym także jego Zastępcom – Monice Chrupek i Katarzynie Luchowskiej. Kasia przyczyniła się do mojej adaptacji w tym miejscu, Monika zaś wspierała mnie w dalszym rozwoju.

Szanowni, dziękuję Wam za te półtora roku współpracy i miłe pożegnanie, które mi przygotowaliście. Borowa na zawsze pozostanie w moim sercu. Do widzenia Otwock!

Na zakończenie mojej pracy w Otwocku otrzymałem rekomendacje od Kierownika Ośrodka, Zbigniewa Michalczyka:


Zobacz także:
Rekomendacja z Ośrodka „Radość”
W Centrum Zdrowia i Psychoterapii

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *