George Russell i Nicholas Latifi z brytyjskiego zespołu Formuły 1 Williams przekazali mi karty ze swoimi autografami. Trafią one na aukcje charytatywne fundacji zajmującą się minimalizacją szkód hazardowych, którą chcę założyć.

George Russel startuje w F1 od 2019 roku. Od 2017 roku jest uczestnikiem programu dla juniorskich kierowców Mercedesa. W 2018 roku został mistrzem Formuły 2.

Nicholas Latifi w 2019 roku był kierowcą testowym i rozwojowym Williamsa. W listopadzie ówczesna szefowa zespołu Claire Williams uczyniła go etatowym kierowcą zespołu na sezon 2020.

Autografy pozyskałem dzięki pomocy Sandy Dziwiszek, która jest partnerką Latifiego. Raz jeszcze Ci dziękuję!

Kierowcy F1 to kolejni już sportowcy, którzy wsparli mój projekt. Wcześniej uczyli to piłkarze. Jakub Arak (obecnie Raków Częstochowa) przekazał koszulkę z autografami Lechii Gdańsk. Krystian Bielik podarował mi swoją koszulkę Derby Country, na której złożył podpis. Swoją koszulkę GKS Tychy podpisał także Łukasz Moneta. Podobnie jak Adrian Małachowski (1. FC Magdeburg), ale to z klubu GKS Bełchatów. Piotr Parzyszek (dziś w Frosinone Calcio) podesłał koszulkę z autografami Piasta Gliwice. Od Miłosza Szczepańskiego otrzymałem koszulkę z upamiętniającą awans do ekstraklasy Rakowa Częstochowa, na której znajdują się podpisy drużyny. Koszulkę Stali Mielec z autografami całego zespołu podarował mi Mateusz Żyro. Bramkarz AC Monaco, Radosław Majecki ofiarował zaś swoje rękawice – obie z Jego autografem.

O tym, że chcę założyć fundację, która będzie zajmować się minimalizacją szkód hazardowych pisałem na postawnasiebie.org już w marcu 2020 roku – TUTAJ. Pierwotnie zakładałem, że fundacja wystartuje w ciągu kilku miesięcy, ale pandemia utrudnia mi podjęcie stosownych kroków. Z pomysłu jednak nie zrezygnowałem, a w celu wsparcia jego realizacji założyłem zbiórkę w serwisie Patronite.

Fundacja ma zajmować się minimalizacją szkód hazardowych, czyli m.in.
1) Wsparciem leczenia ludzi uzależnionych od hazardu oraz współuzależnionych
2) Edukacją na temat hazardu, ryzyka uzależnienia i jego konsekwencji
3) Profilaktyką dot. uzależnienia od hazardu

Zobacz także:
Wsparcie z branży bukmacherskiej
W MEDIACH

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *