Zamykasz konto u bukmachera z powodu uzależnienia od hazardu. Idziesz na terapię, rozpoczynasz walkę z tą chorobą. Mija jakiś czas i… bukmacher sobie o Tobie przypomina. „Wróć do gry!”; „Bez ryzyka!”; „Z bonusem”! Dostałeś podobne wiadomości? Napisz do mnie.

„Wróć do gry i obstawiaj bez ryzyka!”. „Wróć do gry – czeka na Ciebie bonus”. „W razie porażki czeka zgarniesz do 50 zł!”. „Otrzymasz 100 PLN w bonusie!” – to tylko przykładowe wiadomości SMS, które dostają od bukmachera osoby uzależnione od hazardu. Mimo, że wcześniej zamknęli konto właśnie z powodu uzależnienia od hazardu.

Sam dostawałem takie wiadomości od różnych bukmacherów, ale było ich kilka, w dodatku w dużych odstępach czasowych… Uznałem, że to efekty jakiś błędów. Okazało się jednak, że podobne doświadczenia miał Piotr: „(…) jeśli jest ktoś na początku drogi odcinania się od zakładów, to by taką wiadomością mógł być skuszony 🙁 były też SMSy od innych firm, ale akurat te mi się zachowały i chciałem się podzielić”.


Później swoją historią podzielił się kolejny czytelnik bloga:

A niedługo później – kolejny:

Każdy z nich wysłał maile do bukmacherów informując o tym, że są uzależnieni od hazardu i z tego powodu zamykają swoje konta. Czy to wystarczy, by później nie dostawać wiadomości jak powyżej? Zapytałem o to (już po tym jak napisał do mnie Piotr) na czacie Fortuny i okazuje się, że – TAK. Zobaczcie:

Dlaczego więc dostajemy podobne wiadomości? Zwłaszcza, że ostatni z przytaczanych czytelników wysłał drugiego maila, w którym napisał: „Proszę również o niewysyłanie ofert na email oraz przez SMS. Cofam swoje wcześniejsze zgody i nie wyrażam już żadnej zgody na informowanie mnie o promocjach i tego typu rzeczach”. Minęły 3 miesiące i przyszedł SMS z zaproszeniem do powrotu do gry.

Daniel napisał mi później: „Nie ukrywam, że przez ten głupi SMS wszystkie źle wspomnienia i chwilę wróciły… A wydawało się że jest już w miarę normalnie”. Poprzedni z czytelników do których się odwoływałem już mi nie odpisał. Mija tydzień.

Martwi mnie to, bo wiem jak bardzo niebezpieczne mogą być takie wiadomości dla osób uzależnionych od hazardu. Jeżeli także zmagasz się z tą chorobą, a mimo zamknięcia konta u bukmachera dostajesz wiadomości od niego – napisz do mnie. Pokaż swoje wiadomości SMS. Może masz jeszcze maile, które wysyłałeś do bukmachera? Je także załącz.

Ciekaw jestem, czy historie powyżej to pojedyncze przypadki, czy może z podobnymi pokusami zmaga się więcej z Was. Piszcie na kontakt@postawnasiebie.org.

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *