Uzależnienie od hazardu to choroba. „Postaw na siebie” to projekt, który służy budowaniu świadomości o niej oraz pomocy uzależnionym i ich bliskim. Od ponad 3 lat odpisuję na wiadomości takich osób. Mimo upływu czasu, wcale nie jest łatwiej.

Partnerki hazardzistów piszą do mnie regularnie. Często zdarza się, że wiadomości od nich jest więcej niż od samych hazardzistów.

„Znalazłam go po kilku dniach nie wierząc że to się stało, ale w lesie z boku wisiała lina i on wrak człowieka z listem w ręku poprosił napotkanego człowieka o telefon żeby jednak resztkami sił do mnie zadzwonić” – napisała Iwona, a podobnych wiadomości dostaję więcej.

Wiadomość Iwony znajdziecie poniżej. Niech to będzie przestroga dla innych:

W styczniu 1998 roku Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób nadała hazardowi status zaburzenia psychicznego o numerze statystycznym F63.0 definiując je jako: „polegające na częstym powtarzającym się uprawianiu hazardu, który przeważa w życiu człowieka ze szkodą dla wartości i zobowiązań społecznych, zawodowych, materialnych i rodzinnych”.

Masz problem z hazardem? Dotyczy on bliskiej Ci osoby? We wpisie „Gzie szukać pomocy” znajdziesz listę ośrodków leczenia uzależnień.

Zobacz także:
Trudna pomoc
Wołania o pomoc
Pomoc prawna
Grupa wsparcia „Postaw na siebie”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *