Tuż przed rozpoczęciem wakacji odwiedziłem kolejną szkolę, w której podzieliłem się swoją historią w ramach profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu. Tym razem była to Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine”.

Do „La Fontaine” zawitałem we wtorek, 18 czerwca. Wcześniej, bo 29 marca, spotkałem się z młodzieżą Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie. Tam poprowadziłem wówczas dwa wykłady.

Spotkania z młodzieżą zawsze sprawiają mi wiele radości. Nie inaczej było w Polsko-Francuskiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „La Fontaine”. Ci młodzi ludzie, choć myślami już pewnie na wakacjach, dali mi poczucie rzeczywistego zainteresowania tym, co mówiłem. Wierzę, że wyciągną z tego wnioski i mądrzejsi o moje doświadczenia, unikną podobnych błędów w przyszłości.

Cieszę się, ponieważ kolejna grupa osób zyskała świadomość, że zakłady bukmacherskie to hazard. Zyskała świadomość, że hazard uzależnia i czym grozi uzależnienie od hazardu. Mam nadzieję, że grupa ta w przyszłości jeszcze się powiększy.

Moja przygoda z wykładami dot. uzależnienia od hazardu rozpoczęła się 6 marca 2019, gdy na zaproszenie Ministerstwa Sportu i Turystyki poprowadziłem prelekcję podczas szkolenia „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”.

Wierzę, że po wakacjach będę mógł poprowadzić kolejne wykłady. Bardzo mi na tym zależy, dlatego dokonam wszelkich starań, aby tak było. Zastanawiasz się – po co?

Nie mogę naprawić swoich błędów, ale mogę przestać je popełniać. Mówiąc o nich głośno, być może kogoś przed nimi uchronię.

Aktualizacja: 28 czerwca otrzymałem referencję od Polsko-Francuskiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „La Fontaine” za ten wykład:

fot. Kasper.photos

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *