W minionym tygodniu, na szkoleniu „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”, poprowadziłem wykład na temat profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu. Dziś prezentuję materiał wideo z tego wydarzenia.

Na szkoleniu pojawiłem się na zaproszenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. W obecności przedstawicieli klubów Ekstraklasy oraz I i II ligi opowiedziałem swoją historię. Dotyczyła ona oczywiście mojej choroby, czyli uzależnienia od hazardu. Ważnym jej wątkiem był jednak także czas, w którym i ja pracowałem przy piłce.

Najpierw pisałem dla tygodnika „Piłka Nożna”, później pracowałem w Legii Warszawa, w której prowadziłem stronę internetową Akademii Piłkarskiej Legii, a następnie w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdzie pisałem o piłce młodzieżowej na portalu „Łączy Nas Piłka”.

Przez ten czas poznałem wielu młodych piłkarzy. Niektórzy, tak jak ja, obstawiali mecze w zakładach bukmacherskich. Oni nie wiedzieli, że ja gram. Ja nie wiedziałem jak oni grają. Poza kilkoma wyjątkami. Niestety, część z nich ma z tym problem…

Dlaczego o tym wspominam? Według badań CBOS z 2017 roku to właśnie m.in. wśród najmłodszych notuje się największy odsetek grających. Ponadto najmłodsi znacznie częściej wybierają ryzykowne formy hazardu, w tym zakłady bukmacherskie.

Czynnikami ułatwiającymi rozwój uzależnienia od hazardu młodym zawodnikom piłki nożnej są:
– nagła (często duża) poprawa jakości życia
– stały przypływ dużej gotówki z kontraktu
– przekonanie o dużej wiedzy o piłce
– sprzyjające środowisko
– brak kontroli rodziców
– chęć życia na poziomie zawodowych piłkarzy

M.in. o tym mówiłem obecnym na szkoleniu przedstawicielom klubów piłkarskich. Poniżej materiał wideo z tego wydarzenia, w którym dziele się wrażeniami z wykładu, opowiadam o tym co działo się w ostatnim czasie oraz o planach związanych z kolejnymi działaniami służącymi profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu.

Więcej o wykładzie na temat profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu, który poprowadziłem na szkoleniu „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich” – TUTAJ.

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *