W środę, 10 lutego, spotkałem się najstarszymi zawodnikami Akademii Widzewa Łódź i poprowadziłem dla nich 2 wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu. To drugi w tym roku, a łącznie 11 klub, dla którego wystąpiłem.

Moja przygoda z wykładami rozpoczęła się 6 marca 2019 roku, gdy w Centralnym Ośrodku Sportu „Torwar” w Warszawie poprowadziłem swój pierwszy wykład na temat uzależnienia od hazardu. Prelekcja towarzyszyła szkoleniu „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”, na które zostałem zaproszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pierwszym klubem, który odwiedziłem z moimi wykładami był Lech Poznań. 25 września 2019 roku we Wronkach ich uczestnikami byli zawodnicy Akademii Lecha z zespołów U-15, U-17, U-19 oraz drużyny rezerw.

Miesiąc później zawitałem do Białegostoku, gdzie spotkałem się z chłopcami z Akademii Jagiellonii, a ponadto miałem wykład także dla I zespołu.

Kolejne klubu to Wisła Puławy, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, KS SEMP Warszawa, Escola Varsovia, KS Ursus Warszawa, MKS Polonia Warszawa, wspomniany GKS Tychy, no i Widzew.

Podobne wykłady prowadzę także dla szkół. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie, Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine” w Warszawie, IV Liceum Ogólnokształcące Sportowe im. Świętej Kingi w Nowym Sączu i Liceum i Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach – to szkoły, w którym byłem.

Podczas wykładów tłumaczę czym jest hazard, przedstawiam jego definicję i przykłady, omawiam sygnały świadczące o tym, że hazard staje się problematyczny oraz prezentuję fazy rozwoju uzależnienia od hazardu. Wszystko to w oparciu o moją hazardową historię oraz doświadczenia pracy przy piłce młodzieżowej, ale i seniorskiej.

Ja nie zabraniam gry, a jedynie chcę, by była odpowiedzialna. Celem wykładów jest pobudzenie świadomości na temat tego czym jest hazard, że dozwolony jest od lat 18 i że związany jest z ryzkiem uzależnienia.

Akademii Widzewa Łódź dziękuję za zaproszenie i zaufanie, którym zostałem obdarzony. Zawodnikom życzę kolejnych sukcesów i mądrych decyzji, które pomogą w ich osiągnięciu. Do zobaczenia!

fot. Akademia Widzewa Łódź

Poniżej referencje od Widzewa:


Zobacz także:
Wykład na webinarium Pressa
Małachowski wspiera „Postaw na siebie”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *