Ilość wiadomości, które od Was dostaję nieustannie mnie zaskakuje. Staram się na nie na bieżąco odpowiadać, ale jest to coraz trudniejsze. Dlatego, by usprawnić naszą komunikację, postanowiłem założyć grupę na Facebooku.

Grupa bloga „Postaw na siebie” (może później zmienię nazwę) dostępna jest TUTAJ. Jest to grupa zamknięta, którą stworzyłem z myślą o hazardzistach i ich bliskich, którzy piszą do mnie w poszukiwaniu pomocy.

Gdzie szukać pomocy? Ośrodki leczenia uzależnień

Żeby była jasność: Pomocy należy szukać specjalistów. U terapeutów. W ośrodkach leczenia uzależnień. Do ich zresztą Was odsyłam. Ja mogę Wam jedynie powiedzieć, jak to było u mnie.

Po ponad dwóch latach prowadzenia bloga dobrze już jednak wiem, że właśnie wiedza „jak to było u mnie” jest tą pomocą, którą u mnie szukacie. Dotyczy to hazardzistów, ale także ich bliskich: partnerek, rodziców, rodzeństwa… Wszyscy tak bardzo przerażeni, że nie potrafię tego opisać. Mimo to dziękują mi tłumacząc, że po lekturze bloga jest im łatwiej zrozumieć to, co robi bliska im osoba, która jest uzależniona od hazardu.

Wołania o pomoc

Sporo pytań i problemów, z którymi się do mnie zwracacie się powtarza. By usprawnić odpowiedzi na nie napisałem kilka tekstów, które są blogu. Wierzę, że dzięki grupie będzie Wam łatwiej do nich dotrzeć.

Marzy mi się, by Grupa bloga „Postaw na siebie” stała się kiedyś czymś w rodzaju grupy wsparcia. Miejscem, gdzie hazardzista lub ktoś z jego bliskich będzie mógł opisać swój problem, a inni członkowie grupy udzielą komuś takiemu informacji zwrotnej.

Grupa jest zamknięta. Możecie zapraszać do niej kogo chcecie, ale tylko ja będę mógł potwierdzić członkostwo tych osób. Każdy członek grupy będzie miał uprawnienia do dodawania postów. Wszystkie wcześniej będą jednak musiały być zatwierdzone przeze mnie. Wszystko po to, abyście czuli się bezpiecznie.

Grupa będzie także miejscem, w którym będę Was informować o planowanych przeze mnie działaniach. Może w niektórych mi pomożecie? Coś podpowiecie?

Zapraszam na Facebooka! – Grupa bloga „Postaw na siebie”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *