Wspólnie z Fundacją Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych – ETOH zapraszam do udziału w szkoleniu pn. „Uzależnienie od hazardu – zagrożenie XXI wieku dla dzieci i młodzieży”, które poprowadzę już 30 listopada w formie online.

Celem zajęć jest podniesienie świadomości uczestników na temat tego czym jest hazard, w jaki sposób uzależnia i jakie są tego konsekwencje. Uczestnicy szkolenia pozyskają wiedzę na temat skali zagrożenia tego uzależnienia w stosunku do dzieci i młodzieży, dowiedzą się w jaki sposób rozpoznać te uzależnienie, a przede wszystkim jak pomagać osobom, których dotyczy oraz jak temu zapobiegać.

Zakres tematyczny szkolenia:
– Hazard – istota i definicja
– Przykłady gier hazardowych
– Lootboxy – czym są, mechanizmy i zależności, czy coś je łączy z grami hazardowymi;
– W jaki sposób młodzież omija zakaz korzystania z gier hazardowych dla nieletnich?
– Symptomy problemowego hazardu
– Fazy rozwoju uzależnienia od hazardu
– Badania dot. Problematyki uzależnienia od hazardu wśród dzieci i młodzieży
– Przykłady interwencji pomocowych osobom zmagających się z uzależnieniem od hazardu
– Profilaktyka dot. uzależnienia od hazardu

Szkolenie polecamy:
• nauczycielom;
• wychowawcom;
• pedagogom szkolnym;
• psychologom szkolnym;
• osobom zainteresowanym tematem, które pracują lub chcą pracować z dziećmi i młodzieżą.

Prowadzący:
Szymon Bartnicki – terapeuta uzależnień w procesie certyfikacji. Z hazardem związany od 15 lat. Najpierw jako hazardzista uzależniony od zakładów bukmacherskich, później jako hazardzista w procesie trzeźwienia, a następnie jako autor projektu „Postaw na siebie” służącego pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu. W ramach profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu prowadzi wykłady m.in. w szkołach i klubach piłkarskich, między innymi w Lechu Poznań, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, czy w Widzewie Łódź. Wielokrotnie występował również w mediach:, np. Wirtualna Polska, Onet, “Pytanie na śniadanie”, Dzień dobry TVN”, “Skandaliści”, “Press, Gazeta Wyborcza, CANAL+, “Ocaleni”, Newsweek, Republika TV, Sekielski o nałogach”, “Angora”.

Ukończone szkolenia:
–  „Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”. Szkolenie organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego na zlecenie Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.
– „Profilaktyka uzależnień chemicznych i behawioralnych”. Szkolenie organizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Jego wykonawcą był ETOH – Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych.
– „Wykorzystanie Dialogu Motywującego w profilaktyce uzależnień”. Szkolenie organizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Jego wykonawcą był ETOH – Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych.
– „Przywiązanie czy uwiązanie”- szkolenie realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia odnoszącego się do prowadzenia projektów szkoleniowych dotyczących wykorzystywania skutecznych metod profilaktyki i terapii w odniesieniu do uzależnień behawioralnych. Jego organizatorem była Śląska Fundacja Błękitny Krzyż.
– Profilaktyka używania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież jako zadanie szkoły”. Jego wykonawcą był ETOH – Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych.

SKORZYSTAJ Z WYGODNEGO SZKOLENIE ON-LINE:
30 listopada 2021 roku
Godziny szkolenia: 15:00 – 18:00
Cena: tylko 200 zł 
Promocja dla znajomych zgłaszających się razem
Liczba miejsc na warsztacie ograniczona.
Szkolenie obejmuje 4 godziny dydaktyczne zajęć.

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU- ZAREJESTRUJ się:
Formularz zgłoszeniowy do pobrania: formularz_hazard2021
prosimy przesłać najpóźniej do 22 listopada 2021 r.

i ZAPŁAĆ ZA POMOCĄ PRZELEWU (szczegóły w formularzu zgłoszeniowym):
Dane: ETOH Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych
ul. Mszczonowska 6, 01 – 254 Warszawa,
tytuł przelewu: imię nazwisko – „Szkolenie Hazard”
numer konta: PKO BP 84 1440 1101 0000 0000 0394 0306
KONIECZNIE PRZEŚLIJ SWÓJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 22 listopada 2021 roku I POTWIERDZENIE WPŁATY najpóźniej do 24 listopada2020 roku NA ADRES (rezerwując sobie tym samym miejsce na szkoleniu): profilaktyka@etoh.edu.pl

Organizatorem szkolenia jest ETOH – Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych.

Zapraszam – Szymon Bartnicki, „Postaw na siebie”.

Zobacz także: 
Wykłady dla szkół i klubów piłkarskich (referencje)
Szymon Bartnicki i „Postaw na siebie” w mediach

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *