I chce to zrobić ze mną. „Dobrym początkiem naszej współpracy będzie to abyśmy sfinansowali 40 godzin konsultacji z Tobą tym, którzy zmagają się z uzależnieniem od hazardu i chcieliby skorzystać z Twojej pomocy – napisał do mnie Prezes Zarządu jednej z polskich firm bukmacherskich. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Nazywam się Szymon Bartnicki. Jestem autorem projektu „Postaw na siebie” służącego pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu. Od ponad 4 lat wspieram osoby zmagające się tym uzależnieniem i buduję świadomość na temat tej choroby. Długo jako hazardzista uzależniony od zakładów bukmacherskich, którym jestem, a obecnie także jako terapeuta uzależnień w procesie certyfikacji.

Moja pomoc początkowo miała charakter wsparcia. Wszystkim, którzy poszukiwali ratunku u mnie zawsze tłumaczyłem, że pomocy należy szukać u terapeutów uzależnień. Ja zaś dzieliłem się swoimi doświadczeniami i wiedzą zdobytą podczas terapii, budowałem świadomość na temat uzależnienia i motywowałem do tego, aby do tych terapeutów trafiali. Ciągle rosnąca liczba osób, które się do mnie zgłaszały oraz fakt, że często problemem oprócz hazardu były także inne uzależnienia sprawiły, że podjąłem decyzję o tym, by rozpocząć szkolenie dla terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin – Studium Terapii Uzależnień, które prowadzone jest przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dodatkowo ukończyłem szkolenie „Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi” realizowane na zlecenie Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomani.

W ramach profilaktyki dot. uzależnienia od hazardu prowadzę wykłady m.in. w szkołach i klubach piłkarskich. Łącznie poprowadziłem ich 28, m.in. w Lechu Poznań, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, czy w Widzewie Łódź. Profilaktyce służy także moja obecność w mediach. Wirtualna Polska, Onet, „Pytanie na śniadanie”, Dzień dobry TVN”, „Skandaliści”, „Press, Gazeta Wyborcza, CANAL+, „Ocaleni”, Newsweek, Republika TV, Sekielski o nałogach”, „Angora”… Dzielę się swoją historią ku przestrodze dla innych.

Na co dzień cały czas poszerzam swoje doświadczenia zawodowe. Współpracuję z Ośrodkiem Terapii „Radość” przy ulicy Łabędziej w Warszawie, gdzie pełnię rolę wychowawcy. W Centrum Zdrowia i Psychoterapii pracuję jako terapeuta w procesie certyfikacji. Ponadto, w ramach projektu „Postaw na siebie”, prowadzę konsultacje online dla hazardzistów i ich bliskich znane moim czytelnikom serwisu jako „POMOC ONLINE”. To właśnie te konsultacje w liczbie 40 godzin zdecydowała się sfinansować jedna z polskich firm bukmacherskich

– Fajnie, ze masz w sobie sile i chęć pomocy ludziom. Bez względu na biznes, okoliczności i warunki mega to doceniam. Dobrym początkiem naszej współpracy będzie to abyśmy sfinansowali 40 godzin konsultacji z Tobą tym, którzy zmagają się z uzależnieniem od hazardu i chcieliby skorzystać z Twojej pomocy. Co mogę obiecać ze swojej strony to potencjalny wzrost naszego zaangażowania wraz z dalszym rozwojem firmy – napisał do mnie Prezes Zarządu tej spółki.

Propozycja skierowana jest do osób zmagających się z uzależnionych od hazardu oraz ich bliskich, którzy dotychczas z mojej „POMOCY ONLINE” nie korzystali. Aby umówić się na darmową konsultację należy wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@postawnasiebie.org. W tytule wiadomości wpisz: „DARMOWA KONSULTACJA”. W odpowiedzi otrzymasz kilka propozycji terminów. Po wybraniu jednego z nich ustalimy sposób połączenia (Skype, WhatsApp, Viber itp.), a następnie skontaktujemy się w wyznaczonym czasie. Konsultacja potrwa 60 minut. Pula darmowych konsultacji to 40 godzin, dlatego nie zwlekaj ze swoim zgłoszeniem!

Panu Prezesowi oraz pozostałym Członkom Zarządu raz jeszcze dziękuję za zaufanie, którym zostałem obdarzony. Jestem dumny z tego, że chcąc wesprzeć pomoc osobom uzależnionym od hazardu zdecydowaliście się to zrobić za moim pośrednictwem. To ważny, milowy krok, przykład społecznej odpowiedzialności biznesu, innowacja i ewenement na skalę kraju. Szacunek za to.

Szymon Bartnicki,
Postaw na siebie

Zobacz także:
Hazard w Twoim klubie? Jestem!
Wsparcie z branży bukmacherskiej

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *