Uzależnienie od hazardu może przekreślić piłkarską karierę równie szybko jak poważna kontuzja. Skutki uzależnienia mogą być jednak znacznie groźniejsze, ponieważ uzależnienie, poza karierą, może zrujnować życie.

fot. biuro prasowe Pogoni Szczecin

Nazywam się Szymon Bartnicki. Ja nie grałem zawodowo w piłkę, ale pracowałem przy niej. Najpierw „Piłka Nożna”, później Legia Warszawa (prowadziłem stronę internetową Akademii Piłkarskiej) i na koniec Polski Związek Piłki Nożnej, gdzie pisałem o piłce młodzieżowej na portalu „Łączy nas piłka”. Niestety, moja przygoda zakończyła się przez moje uzależnienie od hazardu, konkretnie od zakładów bukmacherskich. Zostałem zwolniony z PZPN, gdy w Związku dowiedzieli się, że chciałem pożyczać pieniądze od piłkarzy. Moje życie przewróciło się wówczas do góry nogami i to tak łagodnie pisząc… Szczęśliwie niedługo później trafiłem do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień i rozpocząłem nowe życie – bez hazardu.

Obecnie znany jestem jako hazardzista uzależniony od zakładów bukmacherskich, który w oparciu o swoje doświadczenia prowadzi projekt „Postaw na siebie!” służący pomocy innym hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu.

Od marca 2018 roku prowadzę wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu. W dorobku mam już 27 takich wykładów, z czego większość dla klubów i akademii piłkarskich.

Młodzi piłkarze coraz częściej obstawiają zakłady bukmacherskie. Sprzyja temu środowisko, w którym funkcjonują oraz pieniądze, które zaczynają zarabiać. Zdarza się, że wpadają przez to w problemy, które przekładają się na piłkarską dyspozycję. To jednak najczęściej jest dopiero początek…

Nie lekceważ tego! Chodzi o młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile Twojego klubu, a może nawet reprezentacji Polski. Uzależnienie od hazardu, na które są narażeni, może stanąć temu na przeszkodzie. Konsekwencje uzależnienia mogą natomiast odbić się nie tylko na sporcie, ale i ich życiu prywatnym. Przykładów nie trzeba przecież daleko szukać.

Jak wynika z badań katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego 70% piłkarzy w Polsce przyznaje się do uprawiania hazardu. Prawie co dziesiąty twierdzi, że gra systematycznie. 8,4% może być od tego uzależnionych. Oznacza to, że w każdej polskiej drużynie piłkarskiej może być 2 zawodników, którzy są uzależnieni od hazardu.

Będąc hazardzistą na własnej skórze przekonałem się jak poważne w skutkach jest uzależnienie od hazardu. Jako osoba, która przez lata pracowała jako dziennikarz sportowy wiem natomiast jak bardzo narażeni na nie są młodzi piłkarze. Dzieląc się swoimi doświadczeniami podczas wykładów, chcę ich przed tym przestrzec.

KLUBY DLA KTÓRYCH JUŻ POPROWADZIŁEM WYKŁADY:
1) Lech Poznań (4 wykłady)

2) Jagiellonia Białystok (2 wykłady)

3) Wisła Puławy (1 wykład)

4) Pogoń Szczecin ( 2 wykłady)

5) Sandecja Nowy Sącz (1 wykład)


6) KS SEMP Warszawa (1 wykład)

7) Escola Varsovia (2 wykłady)

8) KS Ursus Warszawa (4 wykłady)


9) MKS Polonia Warszawa (1 wykład)

10) GKS Tychy (1 wykład)

11) Widzew Łódź (2 wykłady)

12) Stal Rzeszów (1 wykład)

DOŁĄCZ DO NICH! –> KONTAKT@POSTAWNASIEBIE.ORG


Zobacz także:

Z boiska na odwyk. Wywiad z piłkarzem uzależnionym od hazardu
Hazard wśród piłkarzy w Polsce

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *