23 marca 2020 roku na stronie postawnasiebie.org poinformowałem, że chcę założyć fundację zajmującą się minimalizacją szkód hazardowych. Zakładem wówczas, że projekt wystartuje w ciągu kilku miesięcy, ale na przeszkodzie stanęła pandemia. Musiałem zmienić plany, lecz nie zmienił się cel, którym była i jest moja fundacja.

O tym jak pandemia wpłynęła na moje życie pisać nie będę, ponieważ jestem świadomy, że mniej lub bardziej dała się we znaki każdemu. To co mogę napisać to to, że uniemożliwiła mi inwestowanie własnych środków w fundację. Mijały miesiące sytuacja nie ulegała poprawie, dlatego nie chcąc marnować więcej czasu niespełna rok później założyłem zbiórkę na Patronite.pl, której celem jest zabranie środków na start fundacji. Patronite to serwis, który łączy „Autorów” (blogerów, youtuberów, artystów, twórców, ale również firmy i inne organizacje) z „Patronami”, czyli osobami, które chcą pomóc rozwijać Autorom ich projekty nie tylko dobrym słowem, ale i wsparciem finansowym. Postanowiłem z niego skorzystać, ponieważ uważam, że fundacja o której myślę jest bardzo potrzebna, a owe wsparcie może znacznie przyspieszyć jej start.

Potrzebuję 4000 zł. Na sumę składa się fundusz założycielski, opłaty KRS, notariusz i prawnik, który wesprze mnie w procesie jej rejestracji i towarzyszących jej procedur oraz przygotowanie dokumentacji dotyczącej fundacji. 19 lutego minie rok odkąd założyłem zbiórkę. Do momentu, w którym piszę ten wpis zebrałem 3220 zł, co stanowi 80% potrzebnej kwoty. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili raz jeszcze – DZIĘKUJĘ! Brakuje 780 zł… Możesz mnie wesprzeć w zebraniu w tych środków zostając Patronem „Postaw na siebie!”. O tym jak można to zrobić przeczytasz – TUTAJ.

Z myślą o starcie fundacji gromadzę także pamiątki sportowe. W grudniu koszulki z autografami Arki Gdynia przekazali mi przedstawiciele LV BET Zakłady Bukmacherskie, a w tworzenie kolekcji zaangażowani są również sami sportowcy. Wśród nich są kierowcy Formuły 1 George Russell i Nicholas Latifi, którzy ofiarowali mi karty ze swoimi autografami oraz piłkarze. Jakub Arak (obecnie Raków Częstochowa) przekazał koszulkę z autografami Lechii Gdańsk. Krystian Bielik podarował mi swoją koszulkę Derby Country, na której złożył podpis. Swoją koszulkę GKS Tychy podpisał także Łukasz Moneta. Podobnie jak Adrian Małachowski (1. FC Magdeburg), którzy podpisał koszulkę z czasów gry w klubie GKS Bełchatów. Piotr Parzyszek (dziś w Pogoni Szczecin) podesłał koszulkę z autografami Piasta Gliwice. Od Miłosza Szczepańskiego (Lechia Gdańsk) otrzymałem koszulkę upamiętniającą awans do ekstraklasy Rakowa Częstochowa, na której znajdują się podpisy drużyny. Koszulkę Stali Mielec z autografami całego zespołu podarował mi Mateusz Żyro. Bramkarz AC Monaco, Radosław Majecki ofiarował zaś swoje rękawice – obie z Jego autografem. Wszystko to trafi na aukcje charytatywne fundacji, którą chcę założyć. Zdjęcia tych rzeczy prezentuję poniżej.


Dziękuję każdemu, kto zdecydować się wesprzeć mój projekt uczestnicząc w zbiórce na Patronite czy przekazując pamiątki sportowe. Start fundacji zajmującej się minimalizowaniem szkód hazardowych coraz bliżej!

WESPRZYJ „POSTAW NA SIEBIE” W SERWISIE PATRONITE!

Zobacz także:
Wsparcie z branży bukmacherskiej
Formuła 1 wspiera „Postaw na siebie!”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *