21 stycznia odbyła się II edycja mojego autorskiego szkolenia online pn. „Uzależnienie od hazardu – zagrożenie XXI wieku dla dzieci i młodzieży”. Projekt powstał we współpracy z Fundacją Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych – ETOH. Już teraz zapraszamy na jego trzecią edycję, która odbędzie się 28 marca.

Adresatami szkolenia byli nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy szkolni oraz osoby zainteresowane tematem, które pracują lub chcą pracować z dziećmi i młodzieżą.

Celem zajęć było podniesienie świadomości uczestników na temat tego czym jest hazard, w jaki sposób uzależnia i jakie są tego konsekwencje. Uczestnicy szkolenia pozyskają wiedzę na temat skali zagrożenia tego uzależnienia w stosunku do dzieci i młodzieży, dowiedzą się w jaki sposób rozpoznać te uzależnienie, a przede wszystkim jak pomagać osobom, których dotyczy oraz jak temu zapobiegać.

Szkolenie, które odbyło się w styczniu było jego drugą edycją. Pierwsza miała miejsce 30 listopada, a trzecia zaplanowana jest na 28 marca.

Wcześniej, w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Profilaktyki i Terapii Problemów Alkoholowych  – ETOH poprowadziłem szkolenia z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych, w szczególności z zakresu hazardu.

Referencje od Fundacji ETOH za poprzednie realizacje:

Zobacz także:
O hazardzie dzieci i młodzieży
Na szkoleniach w roli trenera

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *