Zakłady Bukmacherskie. To ich dotyczyło moje uzależnienie od hazardu. Grałem przez 10 lat. Sprawiłem sobie przez to wiele problemów. Minęły kolejne lata. Obecnie, już jako terapeuta uzależnień pomagam osobom, które zmagają się z podobnymi problemami. Już kilkukrotnie w niesieniu tej pomocy wspierały mnie… zakłady bukmacherskie.

Zakłady bukmacherskie co jakiś czas są przedmiotem burzliwych dyskusji. Najczęściej dotyczą oea tego w jaki sposób są reklamowe oraz tego, że w reklamy te angażują się dziennikarze sportowi. Dziś jednak nie o tym. W tym wpisie chciałbym Ci pokazać inną twarz zakładów bukmacherskich. Nową i najprawdopodobniej większości nie znaną. Dotyczy ona pomocy osobom, które zmagają się z uzależnieniem od zakładów bukmacherskich. Pomocy, która jest możliwa właśnie dzięki zakładom bukmacherskim. W niesieniu tej pomocy oraz profilaktyce dotyczącej uzależnienia od hazardu dotychczas wsparły mnie dwie polskie firmy bukmacherskie. Obie kilkukrotnie.

Pierwsza z nich to LV BET Zakłady Bukmacherskie. W marcu 2021 roku do grona Patronów „Postaw na siebie!” dołączył CEO LV BET Zakłady Bukmacherskie, Marcin Doszczeczko. W grudniu zaś przedstawiciele tego bukmachera przekazali „Postaw na siebie!” 4 koszulki Arki Gdynia z autografami zawodników tej drużyny. Środki z ich sprzedaży zostały przeznaczone na rozwój projektu. Na początku czerwca bieżącego roku poprowadziłem wykład profilaktyczny dotyczący uzależnienia od hazardu dla Akademii Śląska Wrocław. Jego inicjatorem był LV BET Zakłady Bukmacherskie.

Druga firma bukmacherska, która zdecydowała się na wsparcie mojego projektu postanowiła uczynić to anonimowo. Szkoda, bo ze względu na rozmiar tego wsparcia i jego efekty powinna zostać doceniona. – Fajnie, ze masz w sobie sile i chęć pomocy ludziom. Bez względu na biznes, okoliczności i warunki mega to doceniam. Dobrym początkiem naszej współpracy będzie to abyśmy sfinansowali 40 godzin konsultacji z Tobą tym, którzy zmagają się z uzależnieniem od hazardu i chcieliby skorzystać z Twojej pomocy. Co mogę obiecać ze swojej strony to potencjalny wzrost naszego zaangażowania wraz z dalszym rozwojem firmy – napisał do mnie Prezes Zarządu tej spółki. Niedługo później powyższe słowa zamieniły się w czyny. Szybko załatwiliśmy konieczne formalności czego efektem było to, że we wrześniu 2021 roku zainaugurowaliśmy ten projekt. Jego podsumowanie wysłałem do bukmachera, a na reakcję nie trzeba było długo czekać: – Dzięki bardzo za kontakt, a już szczególnie za info jak zadziałał program. Przejrzeliśmy opinie i strasznie nas cieszy, że dzięki naszemu wsparciu byłeś w stanie pomóc tak wielu ludziom. Serce rośnie. Oczywiście chcielibyśmy przedłużyć współpracę – przeczytałem w odpowiedzi, która kilka dni później stała się faktem. To był styczeń 2022 roku. W maju bukmacher ufundował 40 konsultacji po raz trzeci. W listopadzie po raz czwarty. Łącznie było to 160 konsultacji, z których hazardziści i ich bliscy mogli skorzystać za darmo, właśnie dzięki wsparciu bukmachera.

Warto nadmienić, że dwie kolejne firmy bukmacherskie w przeszłości rozważały współpracę ze mną, ale póki co się na nią nie zdecydowały. Jestem jednak przekonany, że w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu podobne inicjatywy są tylko kwestią czasu.

Szymon Bartnicki, „Postaw na siebie!”

Zobacz także:
Dziennikarze i zakłady bukmacherskie
Warta Poznań wspiera „Postaw na siebie!”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *