Hazard wśród piłkarzy były tematem czwartkowej „Strefy Prywatnej” w radiowej „Czwórce”. Na pytania Jakuba Jamrozka odpowiadał najpierw dr Andrzej Szymański z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, autor badania „Zaburzenia uprawiania hazardu i problemowego korzystania z internetu wśród piłkarzy”. W dalszej części audycji swoimi doświadczeniami podzieliłem się ja.

70% piłkarzy w Polsce przyznaje się do uprawiania hazardu. Prawie co dziesiąty twierdzi, że gra systematycznie. 8,4% może być od tego uzależnionych. Oznacza to, że w każdej polskiej drużynie piłkarskiej może być 2 zawodników, którzy są uzależnieni od hazardu – wynika z badań dr Szymańskiego. Szerzej pisałem o nich – TUTAJ.

Będąc świadomy problemu i wysokiego ryzyka uzależnienia właśnie wśród zawodników piłki nożnej już w 2019 roku zacząłem prowadzić wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu dla klubów i akademii piłkarskich. Dotychczas odwiedziłem z nimi: Lech PoznańJagiellonię BiałystokWisłę PuławyPogoń Szczecin i Sandecję Nowy Sącz. Wcześniej, na zaproszenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, swoją hazardową historią podzieliłem się z przedstawicielami polskich klubów uczestniczącymi w szkoleniu „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”. Więcej na temat moich wykładów, w tym REFERENCJE – TUTAJ. Odnośniki do czwartkowej audycji w „Czwórce” znajdziecie poniżej.

Strefa Prywatna, Polskie Radio „Czwórka” – 16.07.2020
Część 1 – TUTAJ.
Część 2 – TUTAJ.

Zobacz także:
W „Dzień Dobry TVN”
W programie „Alarm”
W serialu w CANAL+
W programie „Skandaliści”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *