Dawno mnie tu nie było. Po tym jak w czerwcu ukończyłem Studium Terapii Uzależnień postanowiłem trochę odpocząć. W między czasie oczywiście pracowałem i wciąż pracuję z uzależnionymi. Wolny czas wykorzystywałem zaś na to, by zadbać o siebie. Z troski o siebie nie rezygnuję, a teraz wracam do działania z „Postaw na siebie!”.

Końcówka szkoły była intensywnym czasem. Pisanie pracy dyplomowej, nauka do egzaminu, praca… Dużo tego było. Gdy skończyłem szkołę, miałem więcej czasu na pracę. Na szczęście wokół mnie byli ludzie, którzy przypominali mi, że oprócz niej ważny jest także odpoczynek, dlatego odpuściłem kilka tematów. M.in. pisanie na stronie. W efekcie proces realizacji pewnych planów się wydłuży. Mądrzejszy o doświadczenia z przeszłości wiem jednak, że dzięki temu że zwolniłem uniknąłem upadków, które mogły się przydarzyć gdybym dalej za nimi biegł. Obecnie nadal idę do przodu, a dzięki temu, że kolejne kroki stawiam wolniej, pewniej trzymam się na nogach.

Wciąż pracuję w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku. Jest to oddział Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii dla osób w wieku od 13 do 19 lat, którego celem jest realizacja programu rehabilitacji pacjentów uzależnionych od substancji psychoaktywnych ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi będących w fazie remisji. Ponadto raz w tygodniu przyjmuję w Centrum Zdrowia i Psychoterapii przy ulicy Ogrodowej w Warszawie, gdzie dla odmiany współpracuję z dorosłymi. Niezmiennie dużo czasu poświęcam na pracę z hazardem, w którym się specjalizuję. Z osobami zmagającymi się z tym uzależnieniem spotykam się głównie w formie ONLINE.

Co poza tym? Praktycznie nie oglądam telewizji. Raz na jakiś czas zobaczę jedynie jakiś film, od święta mecz. Rzadko korzystam z social mediów. Dużą wagę przykładam do odpoczynku. Dbam o formę psychiczną i fizyczną. Mija drugi miesiąc odkąd wróciłem do regularnych treningów na siłowni. Więcej uwagi poświęcam też temu, by lepiej się odżywiać. W najbliższym czasie zamierzam się przebadać, by zatroszczyć się o zdrowie.

Powiesz, że się starzeję? Wolę myśleć, że dojrzewam 😉 Wciąż mamy plany zawodowe związane z rozwojem. Wciąż jestem zdeterminowany do ich realizacji. W przeszłości byłem tak na nich zafiksowany, że gdy je realizowałem, nie miałem czasu się z tego cieszyć, bo już goniłem za kolejnymi. Teraz poszukuję równowagi. Praca dalej jest ważna, ale nie mniej ważny jest odpoczynek. Sen, zdrowie, spacer, wyjście do restauracji, podróże małe i duże.

Wszystko to daje radość z życia i lepsze samopoczucie. Czując się dobrze ze sobą, łatwiej żyje się z innymi. Przyjemniej też się pracuje będąc wypoczętym i zrelaksowanym. Szczególnie, gdy w planach masz kolejny odpoczynek, relaks i inne przyjemności. Zresztą sam się przekonaj. To prostsze niż Ci się wydaje.

Udostępnij lub wyślij:

One thought on “Wracam po przerwie

  1. Mecz? Przecież są reklamy bukmacherów (nawet w trakcie wysuwa się czasem reklama), nie boisz się, że wrócisz do nałogu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *