Kolejne 40 konsultacji ze mną hazardzistom i ich bliskim ufundowała jedna z firm bukmacherskich. To już czwarty raz, gdy owa firma wsparła mój projekt w ten sposób. 

Fajnie, ze masz w sobie sile i chęć pomocy ludziom. Bez względu na biznes, okoliczności i warunki mega to doceniam. Dobrym początkiem naszej współpracy będzie to abyśmy sfinansowali 40 godzin konsultacji z Tobą tym, którzy zmagają się z uzależnieniem od hazardu i chcieliby skorzystać z Twojej pomocy. Co mogę obiecać ze swojej strony to potencjalny wzrost naszego zaangażowania wraz z dalszym rozwojem firmy – w maju 2021 roku napisał do mnie Prezes Zarządu tej spółki. Kilka miesięcy później zainaugurowaliśmy naszą współpracę, która zgodnie z obietnicą Prezesa z czasem ewoluowała.

W styczniu 2022 roku ów bukmacher ufundował kolejne 40 konsultacji, w maju kolejne 40 i w sierpniu kolejne 40. Łącznie, dzięki wsparciu bukmachera, poprowadziłem 120 darmowych konsultacji dla hazardzistów i ich bliskich. Chętnych do skorzystania z konsultacji było znacznie więcej, ale dzięki ostatniemu wsparciu bukmachera mogłem obsłużyć sporą część tych, którzy z konsultacji chcieli skorzystać w poprzednich miesiącach, lecz wówczas się na nie załapali.

Darmowe konsultacje o których tu mowa to propozycja skierowana do osób zmagających się z problemami wynikającymi z uzależnienia od hazardu – hazardzistów oraz ich bliskich. Każdy kto dostrzegł u siebie problem z hazardem lub widzi go u kogoś ze swoich bliskich miał możliwość jednorazowej konsultacji ze mną przez telefon, Skype, WhatsApp lub inny komunikator umożliwiający połączenia głosowe. Konsultacje trwały godzinę. Ich celem było zdobycie informacji na uzależnienia od hazardu, poznanie możliwości konfrontacji z jego konsekwencjami, przewidywanie prawdopodobnych trudności i budowanie strategii radzenia sobie z nimi oraz motywacja do podjęcia leczenia.

Firma, która ufundowała hazardzistom i ich bliskim łącznie 120 konsultacji ze mną uczyniła to anonimowo. To jednak nie jedyny bukmacher, który wsparł „Postaw na siebie!”. W marcu 2021 roku do grona Patronów „Postaw na siebie!” dołączył CEO LVBET Zakłady Bukmacherskie, Marcin Doszczeczko. W grudniu 2021 roku przedstawiciele LV BET przekazali zaś 4 koszulki Arki Gdynia z autografami drużyny. Trafią one na aukcje charytatywne fundacji, którą chcę założyć.

Zobacz także:
Na start fundacji
Wywiad dla „Świata problemu”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *