W czwartek, 14 stycznia 2021 roku, poprowadziłem wykład profilaktyczny dot. uzależnienia od hazardu dla zawodników akademii GKS Tychy. To 10. klub, dla którego wystąpiłem. Był to mój już 25 wykład.

Do Tych zaprosił mnie prezes zarządu GKS Tychy, Leszek Bartnicki, który jest także wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Ja Bartnicki, On Bartnicki… Nie, nie jesteśmy spokrewnieni, choć prywatnie znamy się od kilkunastu lat.

Byłem młodym chłopcem, który marzył o tym, by w przyszłości zostać dziennikarzem sportowym. Leszek zaś pracował już jako dziennikarz w telewizji Nsport. Napisałem do Niego na Naszej Klasie. Odpisał mi, a niedługo później umożliwił mi pisanie dla nieistniejącego już portalu Sport24.pl, z którym On sam współpracował.

Także z pomocą Leszka trafiłem do „Piłki Nożnej”. Chciałem „iść dalej”, a Leszek poinformował mnie wówczas, że „Piłka Nożna” tworzy serwis internetowy i szuka ludzi. Doświadczenie ze Sport24.pl przydało się. W efekcie najpierw zostałem korespondentem PilkaNozna.pl, a po przeprowadzce do Warszawy dołączyłem do redakcji tygodnika.

Leszek miał swój udział również w moim „transferze” do Legii. To od Niego dowiedziałem się, że powstaje nowa strona internetowa Akademii Piłkarskiej Legii. Postanowiłem spróbować, wraz z kilkoma innymi chłopaki załapałem się na staż, a później zostałem redaktorem naczelnym „akademia.legia.com”. Od podstaw tworzyłem treści na stronę i profile w mediach społecznościowych. Uczestniczyłem w treningach akademii, relacjonowałem mecze, poznawałem zawodników, a dzięki trenerom i władzom akademii wiele się o piłce nauczyłem. W Legii spędziłem łącznie 2,5 sezonu, a później trafiłem do PZPN i pisałem dla „laczynaspilka.pl”.

Do Tych przyjechałem już jednak nie jako dziennikarz, a hazardzista, autor projektu „Postaw na siebie” służącego pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu. To właśnie profilaktyce służył mój wykład, który poprowadziłem dla zawodników akademii GKS Tychy. Był to 10. klub, dla którego wystąpiłem i mój 24 wykład.

Dzięki gościnności prezesa Bartnickiego mogłem także zwiedzić Stadion Miejski w Tychach. Leszek oprowadził mnie po muzeum i lożach, pokazał zaplecze sportowe I zespołu oraz akademii. Ponadto poznałem historię klubu, a także kulisy jego funkcjonowania.

Prezesie Bartnicki, raz jeszcze dziękuję za zaproszenie, możliwość poprowadzenia wykładu dla zawodników akademii i miłą gościnę! 🙂

Poniżej referencje od GKS Tychy:

Kluby zainteresowane moimi wykładami proszę o wiadomość e-mail na adres: kontakt@postawnasiebie.org. Referencje – TUTAJ.

Zobacz także:
Wykład dla Sandencji Nowy Sącz
Wykłady dla Jagiellonii Białystok

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *