Reklamy zakładów bukmacherskich towarzyszące transmisjom meczów piłkarskich oraz innym wydarzeniom sportowym sprawiają, że ich popularność rośnie. Choć jest to rozrywka dozwolona od lat 18 coraz częściej korzystają z niej młodsze osoby. Jak wynika z projektu badawczego „Nastolatki w sieci hazardu (…)” co szóste dziecko między siódmym, a siedemnastym rokiem życia odwiedza strony o charakterze hazardowym. Połowa rodziców nie wie o tym, że ich dziecko gra. Pozostali dają na to przyzwolenie. „Syn zna się na piłce i na tym zarabia. Super, że może w ten sposób wykorzystać swoją wiedzę” – słyszę później. Rzecz w tym, że zakłady bukmacherskie to hazard, a młodzież w wieku szkolnym to grupa szczególnie narażona na zagrożenia związane z uzależnieniem od niego. Chcąc minimalizować te zagrożenia, prowadzę wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu.

Nazywam się Szymon Bartnicki. Przez 10 lat grałem w zakłady bukmacherskie. Zaczynałem, gdy miałem 16 lat. Gdy kończyłem miałem 26, a oprócz lat przybyło mi problemów, które były konsekwencją uzależnienia od tej gry. Obecnie jestem terapeutą uzależnień w procesie certyfikacji. Zajmuję się terapią online. Głównie dla hazardzistów, ale pracuję także z osobami z innymi uzależnieniami. Prowadzę także wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie, Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine” w Warszawie, IV Liceum Ogólnokształcące Sportowe im. Świętej Kingi w Nowym Sączu, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach i Liceum Ogólnokształcące z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach to szkoły, w których miałem przyjemność je poprowadzić. Teraz Twoja szkoła może dołączyć do tego grona.

Jesteś zainteresowany wykładem? W celu uzyskania więcej informacji proszę o wiadomość na adres: kontakt@postawnasiebie.org.

Referencje od szkół, w których wystąpiłem:


Wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu prowadzę także dla klubów i akademii piłkarskich. Z moich usług skorzystali: Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Wisła Puławy, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, KS SEMP Warszawa, Escola Varsovia, KS Ursus Warszawa, MKS Polonia Warszawa, GKS Tychy, Widzew Łódź, Stal Rzeszów, Warta Poznań i Śląsk Wrocław. Referencje można zobaczyć – tutaj.

Zapraszam do współpracy.
Szymon Bartnicki, „Postaw na siebie!”

Zobacz także:
W programie „Pytanie na śniadanie”
W programie „Ocaleni”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *