Dwa lata temu wpadłem na pomysł, że będę robił wywiady na bloga. Chciałem rozmawiać z ludźmi, którzy jak Ty czy ja, mieli problemy, ale stawili im czoła, postawili na siebie i odnieśli sukces. Często zupełnie inny niż pierwotnie planowali, a mimo to są szczęśliwi. Dziś postanowiłem przypomnieć ich historie.

Pomysł na wywiady „Postaw na siebie” to była potrzeba chwili. Z jednej strony tęskniłem za pracą w roli dziennikarza i brakowało mi rozmów z ciekawymi ludźmi. Z drugiej bardzo potrzebowałem inspiracji. Byłem wprawdzie w trakcie terapii, ale moja kondycja psychiczna była rozchwiana. Spotkania i rozmowy z nimi pozwoliły mi wrócić na właściwe tory.

Zrobiłem 6 takich wywiadów, choć oczywiście planowałem więcej. Pomogły mi. Teraz zebrałem je w jedno miejsce:

1. Norbert Misiak.

Były piłkarz, wychowanek Legii Warszawa, który mając niespełna 23 lata postanowił zakończyć grę w piłkę, a konkretniej starania o powrót na boisko. Chłopak czterokrotnie zerwał więzadła krzyżowe (najpierw dwa razy w prawym kolanie, potem dwa razy w lewym), a mimo to za każdym razem walczył o powrót do gry. I trzykrotnie wracał. Za czwartym razem też już był gotowy do powrotu. Ostatecznie, z gigantycznym żalem, ale z rozsądku… zrezygnował. Wcześniej zadebiutował w Ekstraklasie grając w Legii prowadzonej przez Henninga Berga w składzie z m.in. Arkadiuszem Malarzem, Bartoszem Bereszyńskim, Igorem Lewczukiem, Inakim Astizem, Dominikiem Furmanem, Jakubem Koseckim i Markiem Saganowskim. Dawniej, w młodzieżowej reprezentacji Polski, grał z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem.

2. Kasia Dziurska.

Trenerka personalna i zawodniczka fitness. Piękna, zgrabna, wysportowana i seksowna, ale jak mówi wcale nie idealna. O uzależnieniach, o samodyscyplinie, o wyrzeczeniach, o radzeniu sobie z trudnościami, o organizacji czasu… o życiu.

3. Rafał Kubów.

Trener mentalny współpracujący z polskimi piłkarzami i trenerami. Wywiad poprzedzający mistrzostwa świata w piłce nożnej na temat tego, co może dziać w głowach Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i spółki przed inauguracją turnieju.

4. Andrzej Cichocki.

Praktyk Życia i Biznesu, kapelan więzienny. Uciekał z domu, bo ojciec pił i był agresywny. Gdy był na studiach dowiedział się, że ojciec zabił człowieka. Pracował w dużych korporacjach, zarabiał wielkie pieniądze i jak sam mówi… odbiła mu kolba, czego efektem był rozpad rodziny.

5. „Pan Cytat”/Paweł Bugajski.

Dziś inspiruje innych ludzi i realizuje swoją wizję, wcześniej zmagał się z uzależnieniem od alkoholu.

6. Nicole Kulesza.

Ćwierćfinalistka 9. edycji Voice of Poland. Śpiewa, naucza emisji głosu i śpiewu, a ponadto zajmuje się pisaniem tekstów piosenek oraz komponowaniem na zlecenie. Inspirująca postać.

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *