W dniach 13-17 października uczestniczyłem w szkoleniu pn. „Przywiązanie czy uwiązanie” realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia odnoszącego się do prowadzenia projektów szkoleniowych dotyczących wykorzystywania skutecznych metod profilaktyki i terapii w odniesieniu do uzależnień behawioralnych. Szkolenie odbyło się w Pszczynie, a jego organizatorem była Śląska Fundacja Błękitny Krzyż.

Hazard, internet, seksoholizm, pracoholizm i zaburzenia odżywiania – to główne tematy szkolenia. Warsztaty poruszały problematykę uzależnień behawioralnych w oparciu o ramy koncepcyjne i innowacyjne osiągnięcia empiryczne teorii przywiązania. Zajęcia były skoncentrowane na zaburzeniach zachowania w kontekście wczesnodziecięcych traum i pozabezpiecznych więzi.

W roli prowadzących wystąpili: Teresa Jadczak-Szumiło, Anna Wendołowska, Kamila Mędrykiewicz, Halina Ginowicz, Lek. Roman Wojnar, Iwona Szmalenberg, Aleksandra Sidor oraz Anna Czerniejewska, która była koordynatorem merytorycznym projektu. Dziękuję za możliwość uczestniczenia w nim!

Było to drugie szkolenie dot. uzależnień behawioralnych, które ukończyłem. Poprzednie, w którym uczestniczyłem w lipcu, zostało zrealizowane na zlecenie Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, a jego organizatorem był Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Zobacz także:
Problem z hazardem? Zapraszam!
Szkolenie z uzależnień behawioralnych

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *