Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim próby realizacji noworocznych postanowień. Każdego roku miliony ludzi na całym świecie podejmują je w nadziei na wywołanie pozytywnych zmian takich jak eliminacja niepożądanych zachowań, poprawa sylwetki, zmiana pracy, czy rozwój osobisty. Co zrobić, by w tym roku zrealizować zamierzone cele z większą skutecznością niż dotychczas?

Jeżeli chcesz rzucić palenie, schudnąć albo wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę, zrezygnować z alkoholu lub hazardu, to dobry czas na zmianę. Zacznij od małych zmian już dziś, a osiągniesz duże rezultaty. Sukces jest bowiem wynikiem codziennych drobnych działań, a nie pojedynczych i wielkich zrywów. Zmieniając swoje nawyki, możesz osiągnąć sukces. Obierz właściwy kurs, rezultaty przyjdą. Niewykluczone, że szybciej niż Ci się wydaje.

To na czym tak naprawdę polega postęp w książce „Atomowe nawyki” opisuje James Clear:
„Wyobraź sobie, że na stole przed tobą leży kostka lodu. W pokoju jest tak zimno, że twój oddech zamienia się w obłoczek pary. Temperatura wynosi -5 stopni C. Bardzo powoli zaczyna jednak rosnąć.
Minus cztery stopnie.
Minus trzy.
Kostka lodu wciąż leży na stole.
Minus dwa. Jeden stopie na minusie.
Nadal nic się nie dzieje.
Temperatura rośnie do zera stopni. Lód zaczyna się topić. Wzrost temperatury o jeden stopień, pozornie nieróżniący się od poprzednich wzrostów, wywołuje wielką zmianę.
Przełomowe momenty czasami są rezultatem wielu innych, poprzedzających je działań, które gromadzą potencjał konieczny do poważnej zmiany. Ten schemat powtarza się wszędzie”.

(…) „Ziarnem każdego nawyku jest jedna mała decyzja. Ale powtarzanie tej decyzji sprawia, że nawyk kiełkuje i się rozrasta”.

Najskuteczniejszą metodą zmiany nawyków jest skoncentrowanie się nie na tym, co chciałbyś osiągnąć, ale na tym kim chciałbyś się stać.

Celem nie będzie więc rzucenie palenia, a stanie się osobą, która nie pali i prowadzi zdrowy tryb życia.
Celem nie będzie schudniecie czy wyrzeźbienie sylwetki, a stanie się osobą, która dba o odpowiednią ilość i jakość snu, dba o dietę i jest aktywna fizycznie.

Celem nie będzie rezygnacja z alkoholu czy hazardu, a stanie się się osobą, która radzi sobie z życiem w konstruktywny sposób i czerpie z tego życia radość i satysfakcję.

Zobacz także:
Problem z hazardem? Zapraszam!
Do partnerek hazardzistów

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *