Uzależnienie od hazardu jest w stanie przekreślić piłkarską karierę równie szybko jak poważna kontuzja. Skutki uzależnienia mogą być jednak znacznie groźniejsze, ponieważ uzależnienie, poza karierą, może zrujnować życie. Celem moich wykładów jest minimalizowanie tego zagrożenia.

fot. biuro prasowe Pogoni Szczecin

Nazywam się Szymon Bartnicki. Nigdy nie grałem zawodowo w piłkę, ale pracowałem przy niej jako dziennikarz. Najpierw „Piłka Nożna”, później Legia Warszawa (prowadziłem stronę internetową Akademii Piłkarskiej) i na koniec w Polski Związek Piłki Nożnej, gdzie pisałem o piłce młodzieżowej na portalu „Łączy nas piłka”. Niestety, moja piłkarska przygoda zakończyła się przez moje uzależnienie od hazardu, konkretniej od zakładów bukmacherskich. Zostałem zwolniony z PZPN, gdy w Związku dowiedzieli się, że chciałem pożyczać pieniądze od piłkarzy. Moje życie przewróciło się wówczas do góry nogami i to tak łagodnie pisząc… Szczęśliwie niedługo później trafiłem do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień i rozpocząłem nowe życie – bez hazardu.

Od marca 2018 roku prowadzę wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu. W dorobku mam już 34 takie wykładów, z czego większość właśnie dla klubów i akademii piłkarskich. Jako terapeuta uzależnień w procesie certyfikacji i były hazardzista mogę poprowadzić taki wykład także w Twoim klubie.

Młodzi piłkarze coraz częściej obstawiają zakłady bukmacherskie. Sprzyja temu środowisko, w którym funkcjonują oraz pieniądze, które zaczynają zarabiać. Zdarza się, że wpadają przez to w problemy, które przekładają się na piłkarską dyspozycję. To jednak najczęściej jest dopiero początek…

Nie lekceważ tego! Chodzi o młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile Twojego klubu, a może nawet reprezentacji Polski. Uzależnienie od hazardu, na które są narażeni, może stanąć temu na przeszkodzie. Konsekwencje uzależnienia mogą natomiast odbić się nie tylko na sporcie, ale i ich życiu prywatnym. Przykładów nie trzeba przecież daleko szukać.

Jak wynika z badań katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego 70% piłkarzy w Polsce przyznaje się do uprawiania hazardu. Prawie co dziesiąty twierdzi, że gra systematycznie. 8,4% może być od tego uzależnionych. Oznacza to, że w każdej polskiej drużynie piłkarskiej może być 2 zawodników, którzy są uzależnieni od hazardu.

Będąc hazardzistą na własnej skórze przekonałem się jak poważne w skutkach jest uzależnienie od hazardu. Jako osoba, która przez lata pracowała jako dziennikarz sportowy wiem natomiast jak bardzo narażeni na nie są młodzi piłkarze. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wykładów, chcę ich przed tym przestrzec.

KLUBY DLA KTÓRYCH JUŻ POPROWADZIŁEM WYKŁADY:
1) Lech Poznań (4 wykłady)

2) Jagiellonia Białystok (2 wykłady)

3) Wisła Puławy (1 wykład)

4) Pogoń Szczecin ( 2 wykłady)

5) Sandecja Nowy Sącz (1 wykład)


6) KS SEMP Warszawa (1 wykład)

7) Escola Varsovia (2 wykłady)

8) KS Ursus Warszawa (4 wykłady)


9) MKS Polonia Warszawa (1 wykład)

10) GKS Tychy (1 wykład)

11) Widzew Łódź (2 wykłady)

12) Stal Rzeszów (1 wykład)

13) Warta Poznań (1 wykład)

 

14) Śląsk Wrocław (1 wykład)

DOŁĄCZ DO NICH! –> KONTAKT@POSTAWNASIEBIE.ORG

Zobacz także:
Z boiska na odwyk. Wywiad z piłkarzem uzależnionym od hazardu
Hazard wśród piłkarzy w Polsce

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *