Dziś gościłem w programie „Pytanie na śniadanie”, gdzie rozmawialiśmy o nastolatkach w sieci hazardu. To ważny temat dla rodziców, ponieważ jak pokazują badania CBOS większość z nich nie ma pojęcia o tym, że ich dziecko gra.

Przyjąłem zaproszenie do programu, ponieważ jak wspominałem ujawniając się (TUTAJ) chcę dotrzeć ze swoją historią do kolejnych osób. Chcę by „POSTAW NA SIEBIE” było kojarzone nie tylko z blogiem, ale i działaniami w ramach profilaktyki uzależnienia od hazardu.

Prowadząc tego bloga, opowiadając swoją historię (np. jak dziś w programie) zależy mi na tym, by jak najwięcej ludzi zyskało świadomość czym jest hazard i czym grozi uzależnienie od niego. Stawką są bowiem nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim życie.

Zobacz także:
A Twoje dziecko (nie) gra?
To też jest hazard
Hazard w Polsce

Udostępnij lub wyślij:

One thought on “Pnś: Nastolatki w sieci hazardu

 1. Wydaje mi się, że cała ustawa hazardowa powinna być do zmiany, przedstawię 5 punktów, które należałoby zmienić od razu:
  1. Należy sprawić, aby Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych zaczął na serio działać i aby miał więcej pieniędzy.
  2. Zlikwidować konta tymczasowe u polskich bukmacherów.
  3. Powołać coś takiego jak w Wielkiej Brytanii https://www.begambleaware.org/
  4. Blokować na YouTube „występy” patostreamerów gdzie namawiają do przepierdalania kasy w Total Casino.
  5. Zlikwidować automaty do kupowania zdrapek i kupowania kuponów gier pod szyldem Lotto, które są w kioskach w większych miastach (bo zabezpieczenie przed nieletnimi tam to jakiś nieśmieszny żart).
  PS Myślę, że Pan powinien z ludźmi opracować projekt społeczny, jak powinna wyglądać ustawa hazardowa, aby działała ona z korzyścią dla uzależnionych. Teraz jest dobry czas na zmiany, bo PiS obiecał Polakom, że każdy projekt obywatelski zostanie rozpatrzony w Komisji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *