Uzależnienie od hazardu może przekreślić piłkarską karierę równie szybko jak poważna kontuzja. Skutki uzależnienia mogą być jednak znacznie groźniejsze, ponieważ uzależnienie, poza karierą, może zrujnować ludzkie życie.

fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl

Nazywam się Szymon Bartnicki. Jestem hazardzistą uzależnionym od od zakładów bukmacherskich. Grałem ponad 10. Przegrałem mnóstwo pieniędzy i niemal wszystkich znajomych. Straciłem pracę, dobre imię, zaufanie najbliższych i chęć do życia. Trafiłem do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień, który okazał się początkiem nowego życia.

Od marca 2018 roku prowadzę wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu. W tym roku zamierzam je kontynuować (także ONLINE!), a w tym wpisie chcę zaoferować je klubom i akademiom piłkarskim.

Młodzi piłkarze coraz częściej obstawiają zakłady bukmacherskie. Sprzyja temu środowisko, w którym funkcjonują oraz pieniądze, które zaczynają zarabiać. Zdarza się, że wpadają przez to w problemy, które przekładają się na piłkarską dyspozycję. To jednak najczęściej jest dopiero początek…

Nie lekceważ tego! Chodzi o młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile Twojego klubu, a może nawet reprezentacji Polski. Uzależnienie od hazardu, na które są narażeni, może stanąć temu na przeszkodzie. Konsekwencje uzależnienia mogą natomiast odbić się nie tylko na sporcie, ale i ich życiu prywatnym. Przykładów nie trzeba przecież daleko szukać.

Jak wynika z badań katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego 70% piłkarzy w Polsce przyznaje się do uprawiania hazardu. Prawie co dziesiąty twierdzi, że gra systematycznie. 8,4% może być od tego uzależnionych. Oznacza to, że w każdej polskiej drużynie piłkarskiej może być 2 zawodników, którzy są uzależnieni od hazardu.

Będąc hazardzistą na własnej skórze przekonałem się jak poważne w skutkach jest uzależnienie od hazardu. Jako osoba, która przez lata pracowała jako dziennikarz sportowy (kolejno: w „Piłce Nożnej”; w Legii Warszawa, gdzie prowadziłem stronę internetową Akademii Piłkarskiej oraz w portalu PZPN „Łączy nas piłka”) wiem natomiast jak bardzo narażeni na nie są młodzi piłkarze. Dzieląc się swoimi doświadczeniami podczas wykładów, chcę ich przed tym przestrzec.

ZAUFALI MI JUŻ MIĘDZY INNYMI:
Lech Poznań

Jagiellonia Białystok

Wisła Puławy

Pogoń Szczecin

Sandecja Nowy Sącz


KS SEMP Warszawa

Escola Varsovia

KS Ursus Warszawa


MKS Polonia Warszawa


DOŁĄCZ DO NICH! KONTAKT@POSTAWNASIEBIE.ORG – ZAPRASZAM! 🙂


Zobacz także:

Hazard wśród piłkarzy w Polsce
Majecki wspiera „Postaw na siebie”

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *