W piątek, 18 marca poprowadziłem wykład profilaktyczny dotyczący uzależnienia od hazardu dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Nowinach. Był to mój pierwszy wykład po blisko rocznej przerwie spowodowanej pracą jako terapeuta uzależnień oraz szkoleniami, w których uczestniczyłem i które sam prowadziłem.

Mój pierwszy wykład profilaktyczny dotyczący uzależnienia od hazardu odbył się 6 marca 2019 roku. Prelekcja towarzyszyła szkoleniu „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”, na które zostałem zaproszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z czasem zaczęły mnie zapraszać i same kluby, a tym który uczynił to jako pierwszy był Lech Poznań. Między czasie miałem też przyjemność spotykać się z młodzieżą w szkołach na terenie całej Polski.

W marcu 2021 roku rozpocząłem dwuletnie szkolenie dla terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin – Studium Terapii Uzależnień, które prowadzone jest przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Niespełna miesiąc później poprowadziłem jeszcze wykład dla uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego STAL w Rzeszowie i od tamtej pory aż po niedawne spotkanie z SMS Nowiny miałem przerwę z wykładami.

W przerwie od wykładów wziąłem udział w sześciu innych szkoleniach dotyczących terapii i profilaktyki uzależnień i kolejne cztery sam poprowadziłem. Zaangażowałem się także w pracę z uzależnionymi: z hazardzistami w ramach projektu „Postaw na siebie”, a także z osobami zmagającymi się z innymi uzależnieniami – dorosłymi w Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie oraz dziećmi i młodzieżą w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku.

Cieszę się, że po niemal rocznej przerwie znów mogłem poprowadzić wykład profilaktyczny dotyczący uzależnienia od hazardu. SMS Nowiny, dziękuję za spotkanie! Specjalne podziękowania kieruję do Pana Tomasza Wilmana, który był jego inicjatorem.

Poniżej referencje, które otrzymałem za ten wykład:

Zainteresowanych moimi wykładami proszę o wiadomość na adres: kontakt@postawnasiebie.org.
Referencje – TUTAJ.

Zobacz także:
O hazardzie dla Dzielnicy Ochota
Szkolenie dotyczące pracy z młodzieżą

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *