Hazard w Twojej szkole? Jestem! Nazywam się Szymon Bartnicki. W przeszłości byłem hazardzistą uzależnionym od zakładów bukmacherskich. W marcu 2019 roku zacząłem dzielić się swoją historią ku przestrodze dla innych prowadząc wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu. Dotychczas mam ich na koncie 29 – głównie dla szkół i klubów piłkarskich. Obecnie, już jako terapeuta uzależnień w procesie certyfikacji, mogę poprowadzić taki wykład także w Twojej szkole.

fot. lechpoznan.pl

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie, Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine” w Warszawie, IV Liceum Ogólnokształcące Sportowe im. Świętej Kingi w Nowym Sączu, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach i Liceum Ogólnokształcące z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach to szkoły, w których miałem przyjemność poprowadzić wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu. Teraz Twoja szkoła może dołączyć do tego grona.

Co szóste dziecko między siódmym, a siedemnastym rokiem życia odwiedza strony o charakterze hazardowym. Połowa rodziców nie wie o tym, że ich dziecko gra. Pozostali dają na to przyzwolenie…

„Jak wynika z projektu badawczego „Nastolatki w sieci hazardu. Pogłębiona analiza zjawiska hazardu online z perspektywy grających nastolatków jako grupy szczególnie narażonej na zagrożenia będące jego skutkiem” z 2017 roku, wiekiem podwyższonego ryzyka jest 16 lat. Przeciętny wiek rozpoczynania gry za pieniądze to 15 lat, lecz co dziesiąty grający nastolatek zaczął grać za pieniądze zanim skończył 14 lat”. – więcej tutaj

Ja zetknąłem się z hazardem w wieku 16 lat. Zanim skończyłem 17 lat uzależniłem się od niego i tkwiłem w nim 10 lat. Obecnie, w oparciu o swoje doświadczenia i wiedzę, prowadzę wykłady profilaktyczne dot. uzależnienia od hazardu, aby uchronić przed tym młodych ludzi.

Jesteś zainteresowany wykładem? W celu uzyskania więcej informacji proszę o wiadomość na adres: kontakt@postawnasiebie.org.

Zapraszam do współpracy.
Szymon Bartnicki, „Postaw na siebie!”

Zobacz także:
Dla „Wydarzeń” o hazardzie nieletnich
W „Pytaniu na Śniadanie” – Nastolatki w sieci hazardu

Udostępnij lub wyślij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *