Dwa lata temu wpadłem na pomysł, że będę robił wywiady na bloga. Chciałem rozmawiać z ludźmi, którzy jak Ty czy ja, mieli problemy, ale stawili im czoła, postawili na siebie i odnieśli sukces. Często zupełnie inny niż pierwotnie planowali, a mimo to są szczęśliwi. Dziś postanowiłem przypomnieć ich historie.

Pomysł na wywiady „Postaw na siebie” to była potrzeba chwili. Z jednej strony tęskniłem za pracą w roli dziennikarza i brakowało mi rozmów z ciekawymi ludźmi. Z drugiej bardzo potrzebowałem inspiracji. Byłem wprawdzie w trakcie terapii, ale moja kondycja psychiczna była rozchwiana. Spotkania i rozmowy z nimi pozwoliły mi wrócić na właściwe tory.

Zrobiłem 6 takich wywiadów, choć oczywiście planowałem więcej. Pomogły mi. Teraz zebrałem je w jedno miejsce:

1. Norbert Misiak.

Były piłkarz, wychowanek Legii Warszawa, który mając niespełna 23 lata postanowił zakończyć grę w piłkę, a konkretniej starania o powrót na boisko. Chłopak czterokrotnie zerwał więzadła krzyżowe (najpierw dwa razy w prawym kolanie, potem dwa razy w lewym), a mimo to za każdym razem walczył o powrót do gry. I trzykrotnie wracał. Za czwartym razem też już był gotowy do powrotu. Ostatecznie, z gigantycznym żalem, ale z rozsądku… zrezygnował. Wcześniej zadebiutował w Ekstraklasie grając w Legii prowadzonej przez Henninga Berga w składzie z m.in. Arkadiuszem Malarzem, Bartoszem Bereszyńskim, Igorem Lewczukiem, Inakim Astizem, Dominikiem Furmanem, Jakubem Koseckim i Markiem Saganowskim. Dawniej, w młodzieżowej reprezentacji Polski, grał z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem.

2. Kasia Dziurska.

Trenerka personalna i zawodniczka fitness. Piękna, zgrabna, wysportowana i seksowna, ale jak mówi wcale nie idealna. O uzależnieniach, o samodyscyplinie, o wyrzeczeniach, o radzeniu sobie z trudnościami, o organizacji czasu… o życiu.

3. Rafał Kubów.

Trener mentalny współpracujący z polskimi piłkarzami i trenerami. Wywiad poprzedzający mistrzostwa świata w piłce nożnej na temat tego, co może dziać w głowach Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i spółki przed inauguracją turnieju.

4. Andrzej Cichocki.

Praktyk Życia i Biznesu, kapelan więzienny. Uciekał z domu, bo ojciec pił i był agresywny. Gdy był na studiach dowiedział się, że ojciec zabił człowieka. Pracował w dużych korporacjach, zarabiał wielkie pieniądze i jak sam mówi… odbiła mu kolba, czego efektem był rozpad rodziny.

5. „Pan Cytat”/Paweł Bugajski.

Dziś inspiruje innych ludzi i realizuje swoją wizję, wcześniej zmagał się z uzależnieniem od alkoholu.

6. Nicole Kulesza.

Ćwierćfinalistka 9. edycji Voice of Poland. Śpiewa, naucza emisji głosu i śpiewu, a ponadto zajmuje się pisaniem tekstów piosenek oraz komponowaniem na zlecenie. Inspirująca postać.

Podobał Ci tekst? Udostępnij go innym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *